MEDER HM12-1B69-06 HM Series Reed Relay
Category: Available
For more information, visit our official website at mobicon.com.sg
Description
SPECIFICATIONS
Coil Voltage: 12 VDC
Relay Contact Form: 1 Form B (SPST-NC)
Maximum Switched Current: 3 A
Switching Voltage: 10 kVAC, 10 kVDC
Maximum Switched Power: 50 W
Coil Resistance: 150 Ohms